Google Asistan Yayınla Komutu Artık İki Aşamalı Bir Şekilde Gerçekleşecek

Google Asistan içerisinde bulunan Yayınla artık iki aşamalı bir komut haline geldi. Google, yayınla komutunu yavaşlatan bir değişiklik yaptı. Eskiden “Hey Google, yayınla – ‘bana biraz meyve suyu getirebilir misin?’” diyebiliyordunuz ve mesajınız yayınlanıyordu. Ancak Google Asistan artık mesajı takip eden “yayınla” komutlarını anlamıyor.

Bu durum, Nest Hub’ınızda “bana biraz meyve suyu getirebilir misin?” şeklinde bir Google araması yapılmasına neden oluyor. Bu sorun hem Akıllı Ekranlarda hem de telefonlarda yaşanıyor. İlginç olsa da “Hey Google, yayınla – ‘akşam yemeği hazır.’” gibi bazı yayınla komutları hala sorunsuz bir şekilde anlaşılıp işleniyor.

Geçici bir çözüm olarak, önce “Hey Google, yayınla” demek ve ardından Asistan’ın yanıt vermesini beklemek gerekiyor. “Mesaj nedir?” diye yanıt verdiğinde de mesajı belirttiğinizde kusursuz bir şekilde yayınlıyor. Ancak bu benim gibi sabırsızlara göre öncekine nazaran daha uzun bir zaman aldığından üzücü bir durum. Umarız kısa zamanda eski hâline geri döner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir