CHP’li belediye başkanları, işe yürüyerek ve bisikletle gidiyor

Buca Belediye Başkanı 36 yaşındaki mimar Görkem Duman’ın işe yürüyerek gidip geldiği görüldü ve bu görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı ve destek gördü. 

Duman SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Makam aracım var ama evim ile belediye binası yakın, 7-8 dakika yürüyüş mesafesi… Sabahları evden erken çıkıyorum, yol boyunca vatandaşımla konuşuyorum. Esnafımla kahvaltı ediyorum, dertlerini dinliyorum, halkın içinde olmak istiyorum. Ailem de eski Bucalı ve herkesle iletişim halindeydim” dedi.

MAKAM ARACI BİSİKLET

Turizm, üzüm bağları, şarap ve balıkçılık ile ön plana çıkan ve Türkiye’de köyü bulunmayan tek ilçe olan Bozcaada’da seçimi, yüzde 53.9 oy oranı ile kazanan CHP’li Yahya Göztepe de işine bisiklet ile gidiyor. 

Turizm Otelcilik Yüksek Okulu, İstanbul Üniversitesi Rus Dili Edebiyatı Bölümü ve Moskova Puşkin Enstitüsü mezunu olan 48 yaşındaki Göztepe, makam aracını zabıtaya verdi, kendisi de bisikletle işe gidip geliyor. 

Göztepe, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Başkan seçilmeden önce de adada her yere bisikletle gidiyordum. Halkla yakın temas sağlamak açısından faydalı hem de adamızda mesafeler kısa olduğu için makam aracına gerek duymuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir